.

1 2 3

wtorek, 21 lutego 2012

Psoty literek

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:15 5 Komentarzy

Dziś kolejna ciekawa propozycja od wydawnictwa IMPULS a mianowicie "Psoty literek" autorstwa Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak


Znajdziecie w niej wiele ciekawych i zabawnych wierszyków a każdy z nich jest dedykowany jakiejś literce. Ale to nie wszystko :)


Jest to bardzo ciekawe połączenie książeczki do czytania z ćwiczeniami. Po każdym z wierszy znajduje się jakieś ciekawe zadanie do wykonania. Czasem trzeba coś narysować, czasem uzupełnić literki. Dodatkowo, każdy obrazek w książce można pokolorować. Dzięki temu dziecko łatwiej utrwala sobie zdobywaną wiedzę.
Choć mój synek nie przepada za ćwiczeniami grafomotorycznymi to w tej książce działał bardzo chętnie i choć jeszcze nie skończył 4 lat to bardzo się starał.


Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest "wytłuszczenie" w wierszu każdej litery, kótrej dedykowana jest dana rymowanka. Dziecko wzrokowo wychwytuje właśnie tę literkę i utrwalają.W "Psotnych literkach" są też wiersze poświęcone polskim znakom ( ą, ę, ć, ź, ż). Nie wiem jednak dlaczego, ale nie znalazłam tam literki ń. Czyżby to była ta "najbardziej psotna" literka ;P która uciekła ??
Na ostatnich stronach znajdziecie kilka dużych liter do pokolorowania lub do wykorzystania w innych zabawach.
 
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci 5-6 letnich ale równie dobrze nadaje się dla młodszych jeśli chcecie wcześniej wprowadzić swojego malucha w świat literek. Wierszyki też świetnie sprawdzają się nam do ćwiczeń logopedycznych z synkiem. Oliwier przeważnie unika ćwiczenia literki "s" ale wierszyk " Wielkie S i małe s" czytał już chyba kilkadziesiąt razy :)

Jeśli Wasze dzieci interesują się literami, uczą się pisać i czytać to "Psotne literki" będą bardzo ciekawą pomocą.

Format : A4, 
Objętość : 72 stron, 
Oprawa : miękka,
Cena ( do kupienia TU) : 19,00zł


Polecam serdecznie

5 komentarzy :

 1. Ciekawa pozycja :-) Jesteśmy na etapie nauki literek i chyba zainwestuję w tą książeczkę. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam również "Co dziś zjadło abecadło" pisałam o nim tu: http://urwiskowo.blogspot.com/2012/01/co-dzis-zjado-abecado-izabela-mikrut.html

   Usuń
  2. Dziękuję za linka, już się zabieram za czytanie :-)

   Usuń
 2. A pod tym linkiem jest prawie o połowę taniej http://www.literacka.pl/literacka-p-143302.html za 11,90zł a na Allegro od 14zł :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszy mnie, że książeczka się podoba. Polecam ją naprawdę, bo można z nią "bezboleśnie" przejść przez naukę czytania i poznawania literek.

  OdpowiedzUsuń

shareThis