.

1 2 3

czwartek, 2 lutego 2012

Nieuchronne konsekwencje - Justyna Wacławik

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:55 2 Komentarze

Jeśli szukacie odpowiedniego narzędzia, by przekazać dziecku że każde zachowanie niesie za sobą odpowiednie konsekwencje, powinniście sięgnąć po książkę Justyny Wacławik - NIEUCHRONNE KONSEKWENCJE.


Jest to książka z serii "Budowanie charakterów" wydawnictwa VOCATIO. Seria ta ma za zadanie kształtować silny i prawy charakter naszych pociech.
NIEUCHRONNE KONSEKWENCJE opowiada historię z życia podwodnej rodziny , gdy to mały delfin zadał się z nieodpowiednim towarzystwem.
Bardzo mądra książka, która pomoże dziecku zrozumieć co się może wydarzyć, gdy ulegniemy namową innym , którzy wcale nie chcą dla nas dobrze.
Jest to również wspaniałe narzędzie dla rodziców. Na końcu książki znajdują się przykłady pytań i tematy do rozmowy z dzieckiem oraz cytaty z Pisma Świętego, którymi można się w tych rozmowach podeprzeć. 
Wszystko to w przepięknej szacie graficznej.Książeczka ta przypadnie też do gustu dzieciom, które uczą się czytać. Ma większe literki, dzięki czaku lektura będzie przyjemnością.

Mamy jeszcze jedną, książkę z tej serii ale o niej napisze następnym razem.
2 komentarze :

 1. hmmm.... a treść dobrze przedstawiona? Ja szczerze mówiąc nie znoszę tego typu ilustracji... kolorystyka też mi się nie podoba... stąd moje pytanie, czy wracacie z Synkiem często do tej książki, czy raczej poszła w kąt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to jedna z ulubionych pozycji synka i to przede wszystkim ze względu na treść a nie obrazki. Czytaliśmy ją już chyba kilkanaście razy i każdy kończy się bardzo ciekawą rozmową. Muszę koniecznie jeszcze napisać o drugiej z tej serii, którą mamy.
   Pozdrawiam

   Usuń

shareThis