.

1 2 3

środa, 1 lutego 2012

Krótkie bajeczki dla chorej córeczki - Joanna Monika Litwin

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:24 Podziel się swoją opinią

Dziś chciałam przedstawić kolejną książeczkę wydawnictwa IMPULS a mianowicie "KRÓTKIE BAJECZKI DLA CHOREJ CÓRECZKI " autorstwa Joanny Moniki Litwin.


W książce tej znajdziecie 19, jak tytuł mówi, krótkich bajeczek na przeróżne tematy.

Nie jest ona zwyczajną książeczką z bajkami. Łączy w sobie ciekawe opowiadania z bajką terapeutyczną, pomagającą dzieciom zrozumieć otaczający je świat i trudne problemy jakim trzeba stawiać czoła. Ma formę bajki w bajce. Zaczyna się od opowiastki o jakimś dziecku i jego sprawach oraz problemach. Następnie w tekst wpleciona jest bajka o zwierzątku, która pomaga dziecku z bajki zmierzyć się z owymi problemami. Na przykład znajdziecie tam historię, która pomoże przezwyciężyć strach przed wizyta u dentysty, albo o tym, że trzeba słuchać  rodziców bo wiedzą co dla dziecka jest najlepsze , a także wiele innych.

W książce tej urzekły mnie jeszcze ilustracje do bajek. Mogą one pełnić doskonale formę kolorowanki, dzięki czemu tekst czytanej bajki może stać się jeszcze bliższy i bardziej zrozumiały dla dziecka.

Książka ta może też pomagać nam, rodzicom. Świetnie pokazuje jak rozmawiać z dzieckiem nawet o trudnych czasami tematach. Zamiast dawać kazania, jak się zachowywać a jak nie, można przywołać fantastyczne, ciekawe historie. Na ich przykładzie dziecku będzie łatwiej zrozumieć jakie postępowanie jest dobre a jakie nie jest akceptowane. Dziecko wtedy nie czuje się złe czy krytykowane. Samo ma szanse naprawić swoje postępowanie i być z tego dumne.

Tytuł dość zwodniczy bo niby książeczka ta dla dziewczynek się nadaje, ale zdecydowanie chłopcy też z chęcią wysłuchają tych bajeczek, bo tematyka pasuje zarówno do chłopięcych jak i dziewczęcych spraw i problemów. Bohaterami bajek są także chłopcy. Tak więc synkom także można czytać te urocze bajki.

Jeśli zatem szukacie mądrej i ciekawej książki to "Książeczki dla chorej córeczki" zdecydowanie spełniają te kryteria.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis