.

1 2 3

środa, 1 lutego 2012

GRA COLORINO

napisane przez Kręcona... o godzinie 13:33 Podziel się swoją opinią

Dziś chciałabym polecić Wszystkim Wam grę COLORINO.

WIEK dziecka- 2+

KOSZT GRY - ok.30/40zł 

Jest to doskonała gra dla całej Rodzinki.Dzięki niej dzieci uczą się poprzez zabawę z rodzicami porównywania podstawowych kolorów i ich przyporządkowywania .Grę opracowano specjalnie z myślą o dzieciach już powyżej drugiego roku życia, dlatego zestaw zawiera stosunkowo duże kamyki z kolorami.Cała gra zawiera 6 obustronnie wydrukowanych kart do wkładania z czterema motywami kolorowymi i czterema czarno- białymi, 1 przezroczysta plansza z zagłębieniami do wtykania oraz 40 kamieni w kolorach : czerwonym , niebieskim , zielonym żółtym fioletowym i pomarańczowym . 

Przebieg gry : 

  • Wybieramy motyw w którymś z kolorów lub po prostu czarno biały.
  • Wybrany motyw przesuwamy na przezroczystą planszę do gry z wgłębieniami do wtykania.
  • W przypadku motywu kolorowego musimy poszukać kamyków w pasującym kolorze i wetknąć je w planszę nad odpowiednimi kolorami.
  • Motyw biało-czarny obstawiamy w pełni dowolnymi kolorami. 
Gra spodobała mi się bardzo przede wszystkim dlatego ,że jest dobrana już dla dzieci od 2 roku życia, a niestety mało jest gier dla dzieci w tym wieku. Oskarkowi od razu gra się spodobała i bawi się w nią chętnie. Najbardziej polubił planszę rybkę. Uważam ,że gra ta daje doskonałą możliwośc rozpoznawania i porządkowania kolorów przez dziecko i u nas sprawdza się to w 100% , dlatego polecam ją Wam wszystkim bardzo . 

A oto jak Oskarek się nią bawił z Ciocią :)


Bardzo polecamy tą grę dla całej Rodzinki.


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis