.

1 2 3

środa, 15 lutego 2012

Busy Bee - angielski z Letter Fun

napisane przez Ania o godzinie 21:58 1 Komentarz

To już drugi odcinek angielskiego letter fun - mam nadzieję, że polubiliście Angry Ant i materiały do tego projektu.

Pszczółka to ukochane zwierzątko Raaany Julka:) A 14 lutego mój duży synuś obchodził swoje drugie urodzinki. Dlatego zanim przejdę do zabaw z językiem angielskim pochwalę się moim pszczółkowym tortem :D Zrobiłam go z biszkopta przekładanego bitą śmietaną i dżemikiem wiśniowym, a wszystkie ozdoby są z plastycznego lukru z barwnikami spożywczymi. Robiłam go po raz pierwszy w życiu... i dobrze wyszedł dopiero za trzecim razem (tak koło 2 w nocy:P) Tort okazał się jadalny - nawet bardzo - szybciutko zniknął :D


Na początek projektu o pszczółkach oczywiście zagadka:


A to opiekunka litery B - Busy Bee czyli pracowita pszczółka.

To pięć wyrazów, którymi opiekuje się Busy Bee:

bee, book, bear, boy, ball

Do nich oczywiście karta pracy, flashcards z podpisami i bez, first letter, wyraz do obrazka, dopasowywanie wyrazu, duża plansza do zaznaczenia nie pasujących wyrazów...itd - do ściągnięcia na dole strony.

O pszczółkach wymyślono wiele wierszyków, piosenek, zabaw paluszkowych. Wybrałam dla Was te, które moje przedszkolaki najbardziej lubią :D

Here is the beehive, where are the bees? - to popularna zabawa paluszkowa, można ją wprowadzać już z bardzo małymi brzdącami.Druga propozycja - piosenka. Cóż nieco makabryczna :P- ale sami ocenicie :P


Potem proponuję zabawę z kolorami - przygotowałam dla was pszczółki niosące kolorowe koszyczki. Po wydrukowaniu można je przykleić do spinaczy do bielizny. Razem z dzieckiem nazywamy kolory a następnie dopasowujemy do płatków w tym samym kolorze. Trudniejszym zadaniem jest dopasowanie pszczółek do płatków, na których jest tylko nazwa koloru (ten kwiat powinien pozostać czarno - biały) (zestaw ze zdjęcia pochodzi z Nauczycielki Przedszkola)


Do tematu świetnie pasuje nasza ulubiona gra - Honey Bee tree - od Early Learning Centre.

Przekłuwamy drzewko listkami. wsypujemy pszczółki. Każdy gracz wyciąga jeden listek w taki sposób, by spadło jak najmniej pszczółek. Wygrywa ten, kto pod koniec gry zebrał ich najmniej. Gra nadaje się nawet dla maluszków - można z jej pomocą ćwiczyć liczenie zarówno po polsku jak i po angielsku.

Naszą "lekturą" jest książka The Very Busy Bee - którą znajdziecie również na mojej półce z książkami na dole strony. Z książki wyskakują różne owady i inne małe zwierzątka - całość w języku angielskim, czyli taki mój cukiereczek w anglojęzycznej biblioteczce :DA to jest ul, na którym moje kochane pierwszaki dokonywały samooceny swojej pracy na zajęciach, każdy przyczepiał swoją pszczółkę na jednym z czterech pięter - na samej górze zgromadziło się całkiem pokaźne grono najbardziej pracowitych pszczółek :)))


Polecam wam zrobienie takiego ula w domu, dziecko może otrzymywać garnuszki miodku za wykonywanie domowych obowiązków a za zgromadzenie określonej liczby czekać może jakaś super nagroda - Może wspólne oglądane Filmu o Pszczołach - czyli Bee Movie?


Kochani nie pozostaje mi nic innego tylko życzyć Wam pełnych miłości Walentynek!
Miłych chwil spędzonych z pszczółkami -

BEE HAPPY :P

Pliki do pobrania:

opiekunka litery
Phonics B duza plansza
pszczółki i kwiaty
wyraz do obrazka
first letter
karta pracy
flashcards
dopasuj wyraz
dopasuj wyraz - bez podpisów
five little bees - rhyme
bus
boy
box
bee

1 komentarz :

  1. ojej... jeszcze nie przerobiliśmy wszystkiego z A a tu już B :D musimy przyspieszyć ;P

    Dzięki za kolejne materiały

    OdpowiedzUsuń

shareThis