.

1 2 3

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Zapach czekolady

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:41 2 Komentarze

Od kilku dni w naszym domu króluje ZAPACH CZEKOLADY a to za sprawą książki o tym właśnie tytule.


Zanim zabraliśmy się z Oliwierem do lektury, przygotowałam nam po kubeczku gorącej czekolady do picia , by wprawić się w odpowiedni nastrój. Nie ma nic prostszego jak  przygotowanie samodzielnie tego napoju. Trzeba w gorącym mleku rozpuścić tabliczkę mlecznej czekolady i gotowe. Wszędzie pachnie czekoladą, więc możemy przystąpić do lektury.

Przyznam się, że książkę "łyknęliśmy" z równie wielkim apetytem co napój.
Są to opowiadania i wiersze dla dzieci najwspanialszych polskich autorów.

Książeczka ta pozwala nam rodzicom spojrzeć na świat choć przez chwile oczami przedszkolaka. Dzieciom odpowiada na pytania za świata "dorosłych". Opowiadania i wiersze te również uczą. Opowiadają między innymi o tym jak należy a właściwie jak nie należy zachowywać się w teatrze, jak ważna jest wytrwałość by osiągnąć sukces oraz wiele innych. Choć przyznam się, że zdarzało mi się czasem nudzić czytając książki synkowi to przy tej lekturze było to niemożliwe. Wciągnęła mnie równie mocno jak Oliwiera.
Nawet tata Oliwiera lubi czytać "Zapach czekolady"  Ulubionym opowiadaniem tatusia jest "Muszka i flamastry". Opowiada o tym co robi synek ubrany "jak człowiek" w koszulę i muchę podczas gdy mama szykuje się do wyjścia na imprezę rodzinną a tata ją ciągle pogania :)
Oliwier szczególnie upodobał sobie tytułowy "Zapach czekolady". Ja natomiast nie mogę się zdecydować bo zbyt dużo mi  się podoba.Wszystko to wydane w twardej oprawie na bardzo dobrym, kredowym papierze i ze ślicznymi ilustracjami Marcina Bruchnalskiego.
Stron: 96
Cena : 24.90zł
Wydawnictwo: Drzewko Szczęścia


2 komentarze :

  1. Ale wyrobiłam sobie chęci na tą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę koniecznie kupić - smaku mi narobiliście na ten zapach CZEKOLADY :D

    OdpowiedzUsuń

shareThis