.

1 2 3

wtorek, 17 stycznia 2012

Sobotnie przedpołudnie cz. II

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:00 1 Komentarz


Ko lejny post naszej czytelniczki :)

Tak samo jak wycieczki rowerowe uwielbiamy zwiedzać nasze miasto.  Wrocław jest piękny i bardzo kocha dzieci. W tej chwili niemal każde muzeum prowadzi zajęcia dla dzieci. My osobiście bardzo dobrze czujemy się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Co sobotę można brać udział w zajęciach prowadzonych przez wspaniałych ludzi i przenosić się wraz z dziećmi w inny wymiar naszej historii. Zajęcia prowadzone są dla rożnych grup wiekowych, zawsze dostosowane do możliwości dzieci. Tematy są wszechstronne od podroży Odyseusza po wrocławskie krasnoludki a wszystko w otoczeniu obrazów, rzeźb innych pięknych eksponatów.
Zarówno dzieci jak i ja bawimy się tam wspaniale zwłaszcza w zimowe soboty. Zajęcia pobudzają nas do kolejnych poszukiwań , dlatego sięgamy po książki i doczytujemy historie przedstawianych na zajęciach bohaterów. Wykonujemy obrazki i dokumentujemy w ten sposób nasze kolejne doświadczenia. Dziecko w muzeum powinno czuć się dobrze, choć czasem onieśmiela je muzealnik a nawet sama historia.  
  
W muzeum Narodowym funkcjonuje sekcja edukacyjna ,a w niej Uniwersytet Świata, nowoczesna uczelnia dla dzieci, chwila na oderwanie się od ekranu telewizora i konsumpcyjnego podejścia do życia, którego niestety nie unikniemy jednak ,którego działanie możemy osłabić przez właśnie takie wycieczki. Polecam.

Barbara Bielecka-Grzymkowska - autorka bloga florysztuka.blogspot.com  

1 komentarz :

shareThis