.

1 2 3

środa, 11 stycznia 2012

KRÓWKA - przebranie na bal karnawałowy

napisane przez Urwiskowo o godzinie 22:15 2 Komentarze


Ponieważ nadszedł czas karnawału  zaczyna się poszukiwanie pomysłów za co by się tu przebrać. Oliwier lubi się przebierać nawet bez okazji , tak więc ostatnio zrobiliśmy KOSTIUM KROWY .Aby wykonać przebranie krówki potrzebne będą:
- papierowy talerzyk
- łaciata karbowana bibuła
- czarna farba
- klej
- nożyczki
- sznurek lub gumka
- czarny mazak
- dziurkacz
- zszywacz

Maska:
Z papierowego talerzyka wycinamy kształt maski, głowy krowy. Odcinamy mniej więcej 1/3 dołu i robimy zagłębienie na nosek. Wycinamy też oczy.
Z odciętych kawałków talerzyka wycinamy kształt rogów i uszu.
Następnie wyciętą maskę smarujemy klejem i przyklejamy do niej łaciatą bibułę.


Jeśli nie macie gotowej bibuły w krowie łaty bardzo łatwo można ją samemu zrobić. Wystarczy biała bibuła i trochę czarnego atramentu lub czarnej wodnistej garby. Białą bibułę "brudzimy" tam gdzie chcemy by powstały łaty. Atrament ładnie sam się rozprowadzi po bibułce tworząc łaty.

Odcinamy nadmiar bibuły tak by pokrywała jedynie płaszczyznę maski z talerzyka.

Tak samo pokrywamy bibułą uszy i doklejamy je do głowy . Równie dobrze zamiast kleju można przymocować uszy za pomocą zszywacza biurowego.Wycięte rogi malujemy czarną farbą. Gdy wyschnie , również mocujemy do kształtu głowy. 

Na koniec trzeba dziurkaczem zrobić dziurki po bokach maski i przewlec przez nie sznurek lub gumkę. Pętelki należy zawiązać od wewnętrznej strony maski. Pozostaje jeszcze domalować czarnym mazakiem duże krowie oczy i maska gotowa.

Pelerynka:
Potrzebujemy około 1 m łaciatej bibuły w jednym kawałku. Wywijamy jej górny brzeg i robimy zakładkę około 3-5cm . W tej zakładce umieszczamy sznurek i zszywamy zszywaczem biurowym co kilka-kilkanaście centymetrów.
Marszczymy pelerynkę na sznurku i już można ja zawiązać pod szyją.Przebranie krówki gotowe :)

W podobny sposób można wykonać różne zwierzątka. 
Tak wykonane przez Was przebrania a także każde inne świetnie będą się nadawać by wziąć udział w URWISKOWYM BALU KARNAWAŁOWYM.


Czekamy na Wasze prace.
Pierwsze nadesłane zdjęcia można już oglądać w naszych galeriach na facebooku i na NK.
ZAPRASZAMY DO ZABAWY !!!

O naszym stroju krówki mogli już przeczytać goście portalu URWISOWO.PL z którym to właśnie rozpoczęliśmy współpracę.

Tak więc Urwiski zapraszają również do URWISOWA :P


2 komentarze :

  1. Pomysł rewalacyjny :) ale nas chyba by to nie przeszło bo jak znam życie to po 5 min kiedy już Wiktorek pokazałby strój tacie , babci i dziadkowi podarłby go na strzępy ;) takie to moje dziecię że co zrobi to popsuje ;)

    OdpowiedzUsuń

shareThis