.

1 2 3

wtorek, 24 stycznia 2012

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen - nowość wydawnictwa Drzewko Szczęścia

napisane przez Urwiskowo o godzinie 15:30 Podziel się swoją opinią


Dziś swoją premierę ma najnowsza książka wydawnictwa "Drzewko Szczęścia"
Co prawda jest to książka dla trochę starszych Urwisków oraz ich mam, ale dzięki zaprzyjaźnionemu wydawnictwu na łamach Urwiskowa niebawem pojawi się nasza recenzja tej książki.
Dziś zapowiedź wydawnicza.

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen - Cora Harrison

Bale, muślinowe suknie i przystojni kawalerowie - to wszystko, o czym do niedawna Jenny mogła tylko pomarzyć. Dziewczyna ma jednak wyjątkowe szczęście – jej przewodnikiem po świecie zostaje sama Jane Austen. 

Książka Cory Harrison opowiada historię Jenny Cooper, nieśmiałej kuzynki Jane Austen, która pod okiem swej krewnej przeistacza się w pewną siebie dziewczynę.
Jane inspiruje i prowokuje nastolatkę. To dla niej Jenny ryzykuje utratę dobrego imienia, wykradając się późną porą na miasto, które wcale nie należy do bezpiecznych. Prowadzi też pamiętnik, w którym zgodnie z praktykowanym przez niezamężne dziewczyny zwyczajem, spisuje swoje myśli i wszystkie sekrety.

Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen jest przykładem wyjątkowego połączenia prawdy i fikcji. Pokazuje świat pięknych sukien, tańców, sekretów, plotek i romansów,
a także niewieściej tęsknoty za prawdziwym bohaterem. Czy stanie się nim przystojny kapitan marynarki Thomas Williams, którego Jenny często wspomina w swoim sekretniku? Co ma zrobić dziewczyna, której jedynym majątkiem jest uroda, a myśli
nie dają spokoju? Czy to prawda, że kapitan Williams ma dziewczynę w każdym porcie? Chciałabym to wiedzieć. Być może właśnie dlatego nie przyjechał się ze mną zobaczyć.
A może pomyślał, że jestem nudna i głupia? - zamartwia się Jenny. Dobrze, że jest Jane, bo któż lepiej od niej doradzi jak zdobyć serce wymarzonego mężczyzny?

Książka stanowi pierwszy tom serii o Jane Austen i jej kuzynce Jenny Cooper. Tytuł kierowany jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych – kobiet, które już wcześniej uległy urokowi powieści znanej pisarki.

Dane bibliograficzne: autor: Cora Harrison, tłumaczenie: Anna Klingofer, ilustracje: Susan Hellard, wydawnictwo: Drzewko Szczęścia, rok wydania: 2012, liczba stron: 384, cena detaliczna: 29,90 zł, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN: 978-83-933642-2-0


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis