.

1 2 3

poniedziałek, 23 maja 2011

Cudeńka z papieru - zrób to sam

napisane przez Urwiskowo o godzinie 00:18 2 Komentarze

Już jakiś czas temu trafiłam w internecie na wspaniałą stronę i koniecznie muszę Wam ją polecić. Jeśli lubicie tworzyć coś z papieru z dzieckiem i dla dziecka to koniecznie tu zajrzyjcie.
Oto tylko kilka przykładów rzeczy jakie znajdziecie na tej stronie do samodzielnego wykonania. 
Wystarczy ściągną plik PDF i wydrukować a następnie wyciąć/skleić i złożyć według instrukcji. Wszystko idealnie dopracowane . Jedyne co nam potrzeba to kolorowa drukarka i odrobina cierpliwości :)
Co prawda Oliwier jest za mały by samodzielnie składać akie cudeńka ale i tak nie oparłam się stronie i zrobiłam dla niego takie rzeczy :


Na stronie znajdziecie o wiele wiele więcej pomysłów absolutnie za darmo. Wystarczy kliknąć ->TU<-
Polecam 
czwartek, 19 maja 2011

Zgaduj z Czu Czu

napisane przez Urwiskowo o godzinie 22:53 4 Komentarze

Całkiem niedawno będąc w empiku wpadłam na coś co stało się numerem 1 mojego synka i chciałam również polecić Wam .

Oliwierek ostatnio nie rozstaje się ze swoim Czu Czu z serii "ZGADUJ Z CZU CZU"
Jest to książeczka zawierają edukacyjne zagadki, z których każda składa się z pytania i odpowiedzi. Dzięki nim możesz bawić się razem z dzieckiem czytając mu treść pytania, a potem pokazując odpowiedź. Odpowiedź na każde z pytań została wydrukowana na następującej po nim karcie. Wystarczy odsunąć kartkę z pytaniem, żeby zobaczyć odpowiedź.
Nie odwracaj karty od razu, spróbuj zbudować napięcie i na chwilę odwlec moment odsłonięcia odpowiedzi. Zobaczysz, że atmosfera zabawy będzie porównywalna z najlepszymi teleturniejami. 

Książeczka zawiera 150 edukacyjnych zabaw przygotowanych przez zespół psychologów i pedagogów. Każda dostosowana do wieku dziecka.


 Zagadki są adresowane do dzieci w wieku od 2 do 3 lat i dostosowane do ich poziomu wiedzy i umiejętności. Pozwalają na wspaniałą wspólną kreatywną zabawę rodziców i dzieci.
Zabawa ze Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 2-3 stanowi doskonały sposób na naukę rozpoznawania kolorów i kształtów, poszerzenie wiedzy dziecka na temat otaczającego świata (w szczególności przedmiotów codziennego użytku i przyrody), ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i zdolności logicznego myślenia.


Zabawa ze Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 3-4 to świetny sposób na naukę liczb i liczenia, liter, porównywania cech przedmiotów oraz umiejętności kategoryzowania. Bawiąc się dziecko ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i zdolność logicznego myślenia. 
Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 4-5 to ciekawy sposób na naukę liter i czytania oraz liczb i liczenia. Zgaduj z CzuCzu 4-5 stymuluje rozwój językowy dziecka, poszerza jego wiedzę, ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i zdolność logicznego myślenia. 
 Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 5-6 to dobry sposób na ćwiczenie podstawowych umiejętności matematycznych, stymulowanie rozwoju językowego dziecka, poszerzenie wiedzy dziecka, ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i zdolności logicznego myślenia.


Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 7-8 lat to książeczka z kolorowymi zgadywankami przygotowana przez zespół psychologów i pedagogów. Książeczka zawiera 150 zabaw w postaci pytań i odpowiedzi, dostosowanych do poziomu dziecka. Każda łamigłówka ma swoją odpowiedź wydrukowaną na następującej po niej kartce. Wystarczy odsunąć kartkę z pytaniem, żeby zobaczyć odpowiedź. Dzięki naszym łamigłówkom dzieci uczą się logicznego myślenia, rozwijają swoją kreatywność i poszerzają wiedzę.
Nie nudząc się dziecko w ciekawy sposób uczy się ortografii i podstaw gramatyki, poznaje też proste działania matematyczne. Zgaduj z CzuCzu 7-8 to także świetny sposób na poszerzenie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych czy elementach przyrody.


Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 8-9 lat to książeczka z kolorowymi zgadywankami przygotowana przez zespół psychologów i pedagogów. Książeczka zawiera 150 zabaw w postaci pytań i odpowiedzi, dostosowanych do poziomu dziecka. Każda łamigłówka ma swoją odpowiedź wydrukowaną na następującej po niej kartce. Wystarczy odsunąć kartkę z pytaniem, żeby zobaczyć odpowiedź. Dzięki naszym łamigłówkom dzieci uczą się logicznego myślenia, rozwijają swoją kreatywność i poszerzają wiedzę.
Oprócz znajomości ortografii i podstaw gramatyki, liczb i liczenia dzieci poznają np. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 9-10 lat to książeczka z kolorowymi zgadywankami przygotowana przez zespół psychologów i pedagogów. Książeczka zawiera 150 zabaw w postaci pytań i odpowiedzi, dostosowanych do poziomu dziecka. Każda łamigłówka ma swoją odpowiedź wydrukowaną na następującej po niej kartce. Wystarczy odsunąć kartkę z pytaniem, żeby zobaczyć odpowiedź. Dzięki naszym łamigłówkom dzieci uczą się logicznego myślenia, rozwijają swoją kreatywność i poszerzają wiedzę o języku polskim, ważnych wydarzeniach historycznych, elementach przyrody i zasady otaczającego świata.
Zgaduj z CzuCzu dla dzieci 9-10 lat doskonale sprawdza się podczas drogi do szkoły, jazdy samochodem czy spaceru. Dzieci mogą także bawić się zgadywankami ze swoimi rówieśnikami.


My oczywiście zaczęliśmy od pierwszej książeczki choć mamy również tą 3-4lata. Świetnie sprawdza się w podróży czy w poczekalni u lekarza.

Cena w empiku to 19,90

Zarówno ja jak i Oliwier  zdecydowanie oceniamy na 5/5


shareThis