.

1 2 3

środa, 28 grudnia 2011

Przedszolak - edukacyjna gra elektroniczna

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:58 2 Komentarze

Jednym z prezentów jakie Mikołaj przyniósł Oliwierkowi była elektroniczna gra PRZEDSZKOLAK.


Jak głosi napis na opakowaniu jest to 12 plansz w formacie A4 z różnymi zadaniami. Dokładniej mówiąc jest to 6 dwustronnych kartek.


Zadania są zróżnicowane. Trzeba na przykład znaleźć takie same obrazki, lub podobne, pokazać co pasuje a co nie. Trzeba odnaleźć takie same literki lub wskazać na jaką literę zaczyna się wyraz a także wybrać to co jest do jedzenia lub do zabawy.

Gra jest bardzo ładnie opracowana. Sympatyczna grafika zachęca do zabawy. Gdy dziecko wskaże prawidłową odpowiedź, świeci się czerwona lampeczka przy napisie BRAWO. Dziecko nie tylko bawi się ale również uczy i rozwija spostrzegawczość.
Cena również bardzo przystępna bo kosztuje 29 zł.
 

Oliwierek świetnie się bawił. Daję oceniam na 4/5 ponieważ zbyt szybko gra się skończyła i nie ma możliwości dokupienia samych plansz. Te 6 kart starczyło Oliwierowi na 3 dni zabawy. Choć gra jest teoretycznie przeznaczona dla dzieci w wieku 4-8 lat to uważam, że już 3 latki poradzą sobie z częścią z zadań a nawet z większością. Ośmiolatek wykonałby z pewnością wszystkie zadania za jednym przysiadem i nie sądzę by chciał do nich wracać, więc dla starszych dzieci raczej bym nie polecała.


2 komentarze :

  1. Mamy tę grę. Oli dostała ja na 6 urodziny. Obie dziewczynki pochłonęła ona do tego stopnia, że grały do momentu wyczerpania baterii. Non stop:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też Maja dostała teraz tą grę i raz dwa opracowała :)

    OdpowiedzUsuń

shareThis