.

1 2 3

środa, 28 grudnia 2011

Pomyśl, ułóż, sprawdź - czyli system edukacji PUS

napisane przez Agnieszka o godzinie 20:35 6 Komentarzy

Kolejną rzeczą, którą chciałam się z Wami podzielić jest SYSTEM EDUKACJI PUS wydawnictwa epideixis. Rzecz nowa nie jest bo po raz pierwszy zetknęłam się z tym już ponad 10 lat temu. Wtedy to córka mojej koleżanki bawiła się PUS-em w przedszkolu. Gdy całkiem niedawno dowiedziałam się, że PUS-y nadal istnieją , ba ... wciąż się rozwijają , postanowiłam zakupić je Oliwierkowi.


Część z Was może się już z tym spotkała, bo jak wspomniałam nie jest to nowość. Dla tych jednak co nie mieli z PUS-em do czynienia , wyjaśnię o co chodzi.

Podstawą do każdej książeczki jest ZESTAW KONTROLNY. Jego cena to 34zł. Jest to pudełko i 12 klocków. z jednej strony klocka jest numerek a z drugiej kolorowy wzór.
Do zestawu kontrolnego wystarczy dobrać odpowiednią dla dziecka książeczkę z zadaniami.

Zaczynamy z ułożonymi u góry klocków. Nie muszą być one po kolei.


Bierzemy klocek z dowolną cyferką . Cyferka na klocku mówi nam , które zadanie mamy rozwiązać.  I tak... jeśli weźmiemy klocek z numerem 1 rozwiązujemy zadanie z numerem 1 ( to na którym jest stolik) Zadaniem jest by dopasować go do obrazka z dolnego rządka. Pasuje on oczywiście do obrazka gdzie dziewczynka siedzi przy stole. Na tym obrazku widnieje liczba 11. Ona właśnie jest rozwiązaniem zadania. Czyli klocek z numerem 1 kładziemy na pol z numerem 11... itd...aż wszystkie klocki znajdą się na dole pudełeczka.


Potem zamykamy pudełko. Odwracamy je i znów otwieramy a rozwiązaniem jest obrazek, który powstaje ze wzorków pod klockami. Jeśli wszystkie zadania zostały rozwiązane poprawnie , obrazek wyjdzie taki sam jak na stronie z zadaniem.


Jest ich już ponad 90 pozycji i wciąż powstają nowe. Już przedszkolaki znajdą coś dla siebie. W naszej biblioteczce znalazły się między innymi  "DLA PRZEDSZKOLAKÓW 1 i 2" Jednak starsze dzieci z przedszkola jak również te ze szkoły znajdą coś na swoim poziomnice. Są książeczki do nauki czytania, liczenia w pamięci, dodawania, odejmowania,  ortografii, nauki języka angielskiego, niemieckiego, ćwiczące słuch fonemowy, uczące alfabetu, religii, gramatyki , zegara i kalendarza .... i wiele wiele innych. Sami sprawdźcie ofertę na stronie wydawnictwa EPIDEIXIS . Jak już wspomniałam jest ponad 90 pozycji.
Cena 1 książeczki to około 12.90zł. Kupując zestaw kontrolny przedszkolakowi , może on jeszcze służyć długie lata  bo dokupienie kolejnych książeczek nie jest wielkim kosztem . Z resztą sam zestaw kontrolny też nie stanowi dużego wydatku.
Jeśli klocki by się pogubiły, można je również dokupić :)
Ta mobilność, i łatwość dostosowania do zainteresowań i potrzeb dziecka , najbardziej mi się w tym systemie podoba. Wspaniały sposób by nauka stała się zabawą.

Oto kilka przykładowych stron z naszych książeczek. Zajrzyjcie sami i zobaczcie, że zadania są bardzo ciekaw. Wystarczy kliknąć na fotkę poniżej by ją powiększyć/

DLA PRZEDSZKOLAKÓW 1DLA PRZEDSZKOLAKÓW 2

 IDĘ DO SZKOŁY 1

 IDĘ DO SZKOŁY 2


DEPTUŚ MATEMATYK 1

DEPTUŚ MATEMATYK 2
 

ĆWICZENIA W ORIENTACJI

 100 PYTAŃ I ODPOWIEDZI 1

100 PYTAŃ I ODPOWIEDZI 2

Zdecydowanie daję 5/5 choć i na 10 punktów zasługuje :)
Polecam serdecznie bo naprawdę warto.

6 komentarzy :

 1. Dzięki za szczegółowe zdjęcia. Na Swięta miałam kupić albo pusy albo logico i wyszło, że i tak nic z tego nie kupiłam, chociaż bardziej przekonana byłam do logico.
  Wydawało mi się, że logico ma większe szanse zainteresować 3-4 latka. Ale po Twoich zdjęciach i ocenie widzę, że to świetna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze polecam. Oliwier ma 3,5 roku i bardzo lubi bawić się PUS-em ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pusy polecam, chociaż rzeczywiście Logico wydaje się być technicznie bardziej ciekawe, by zachęcić do zabawy maluchów.
  Nieśmiało jeszcze zapytam, czy jest możliwość poprawienia błędu w tytule posta?

  OdpowiedzUsuń
 4. błąd poprawiony :) dziękuję ze uwagę !

  OdpowiedzUsuń
 5. moja obecnie pięcioletnia córka uwielbia te zestawy - szczerze polecam :):):)

  OdpowiedzUsuń
 6. mój 3.5 latek umie liczyć do 10 ale nie zna cyferek wiec ta gra niestety go nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń

shareThis