.

1 2 3

sobota, 3 grudnia 2011

Ładnie pisać

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:00 2 Komentarze

Tym razem coś dla starszych dzieci tych, które uczą się pisać.
Otóż jakiś czas temu zostałam poproszona by dla mojego chrześniaka, który mieszka w Anglii wyszukać coś do pomocy w nauce pisania po polsku. Mój chrześniak chodzi do angielskiej szkoły i tam świetnie sobie radzi , ale Anglicy piszą inaczej. Nie łączą tak liter jak my Polacy. Nie piszą też w zeszytach w trzy linie. W Anglii nie ma zbyt wielu materiałów by mu ułatwić naukę polskiego ( a chodzi również do polskiej szkoły raz w tygodniu).

Ćwiczeń do nauki pisania znalazłam na tony w księgarni. Jest bardzo dużo pozycji gdzie jest pokazane jak pisać po polsku. Jednak najbardziej przypadła mi do gustu propozycja wydawnictwa HARMONIA.
"Lubię ładnie pisać.Ćwiczenia do kaligrafii" w dwóch częściach.


Czym różni się od innych pozycji dostępnych w księgarniach ??
Każda nauka literki zaczyna się szlaczkiem wprowadzającym i usprawniającym rękę. Oczywiście najpierw wprowadzane są samogłoski. Co bardzo ważne ... jest pokazany sposób łączenia z innymi literami. Pokazane są strzałki jak powinno się prawidłowo pisać. Jest pokazana nauka zarówno pisania w trzech liniach jak i w zeszycie w kratkę.

Sami popatrzcie... Oto kilka przykładowych stron z obydwu części.

Cena też jest bardzo przystępna. My zapłaciliśmy 8,40zł za jeden zeszyt.Jest to super pomoc do nauki ładnego pisania.

Jakiś czas temu, gdy szukałam zupełnie czegoś innego, trafiłam też na zeszyty w specjalną linię ułatwiające dziecku naukę pisania w zeszycie w trzy linie. Długo szukałam takich zeszytów aż w końcu zrobiłam własne kartki do ćwiczenia. Jeśli chcecie możecie sobie ściągnąć klikając poniżej i drukując. Pierwsza kartka ma trochę większe linie niż w standardowym zeszycie. Druga już ma zwykły rozmiar.2 komentarze :

  1. Ach, przypomnialy mi sie poczatki mojej edukacji szkolnej :-) Jak pani pozwalala pisac w zeszycie w jedna linie to byl zaszczyt ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. super tylko czemu te literki to nie znaki pisma odręcznego tylko jakieś monstra? Powinno się pisać całe wyrazy bez odrywania pióra od kartki, potem stawiać kropki ewentualnie. Litery pisane tak, jak w tej książeczce nie da się tak napisać, np. już a jest błędne. O zróżnicowaniu grubości kreski w różnych miejscach liter już nie wspomnę. Nic dziwnego, że potem ludzie bazgrzą, jak uczy się ich liter, których nie da się potem w taki sam sposób szybko zapisywać.

    OdpowiedzUsuń

shareThis