.

1 2 3

piątek, 25 listopada 2011

Zdobienie kartek świątecznych

napisane przez Kręcona... o godzinie 16:08 5 Komentarzy

Z racji na to ,że Święta zbliżają się wielkimi krokami , u nas w domu panuje już w pełni świąteczna atmosfera. Wczoraj całą Rodzinką wzieliśmy się za ozdabianie kart świątecznych i dziś właśnie chciałabym Wam pokazać sposób w jaki można szybko , łatwo i przyjemnie ozdobić karty świąteczne , aby nie były tylko zwykłe białe z życzeniami .

Potrzebujemy : 
- kartki świąteczne z białym środkiem ( bez wypisanych życzeń) 
- brokat
- naklejki : my użyliśmy : gotowych naklejek : gwiazdeczek z kolorowego błyszczącego papieru , naklejek z miękkiego papieru wypukłych , naklejek drewnianych : aniołków , bałwanków , mikołajów, ale oczywiście jeśli nie mamy wystarczy nam kolorowy papier i z niego możemy powycinać kształty jakie tylko chcemy  i mamy gotowe naklejki:)

- klej
- nożyczki

- farby do rysowania palcami , najlepiej takie ze stempelkami od razu

Sposób wykonania : 

1. Rozkładamy kartki świąteczne  , tak żeby widać było białe środki .
2. Najpierw zajmujemy się farbami. Wyciskamy kilka kolorów farb do malowania palcami na papier i stawiamy na kartkach stempelki świąteczne - my użyliśmy stempelków śnieżynek i gwiazdek . Jeśli nie mamy stempelków , możemy je zrobić sami z ziemniaków.

3.Następnie odkładamy kartki na 1 h do 1.5 aby farba nam wyschła
4. Jeśli kartki są już suche i mają piękne stempelki , możemy działać dalej. Smarujemy kartki brokatem do papieru, tak aby błyszczały się. Następnie czekamy aż brokat wyschnie - około 15 minut.

5. Dalej naklejamy na naszą pracę wszystkie naklejki jakie mamy , bądź wycinki z kolorowego papieru . Mozemy nadawać im postać historyjki. Z jednej strony np. mikołaj nad nim gwiazdki , śnieżynki itp. 


6. Na koniec odstawiamy pracę aby naklejki zaschły i brokat w pełni i mamy gotowe śliczne ozdobione kartki świąteczne . Teraz pozostaje nam tylko je wypisać i powysyłać.Zapraszamy do zabawy z podobnymi kartkami.5 komentarzy :

shareThis