.

1 2 3

czwartek, 3 listopada 2011

Książki kucharskie dla najmłodszych

napisane przez Urwiskowo o godzinie 21:38 Podziel się swoją opinią


Kochani dziś chciałabym polecić Wam dwie książki kucharskie z przepisami dla najmłodszych smakoszy.

Pierwsza książka to ,, Zdrowy start - zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie. Wszystko to co warto wiedzieć o odżywianiu niemowląt i małych dzieci" Agnieszki Górniakowskiej. 

Książkę tą , kupiłam jako pierwszą dotyczącą żywienia Maluchów i nie zawiodłam się na niej ani trochę . Wprowadza nas w świat zdrowego odżywiania dziecka . Pokazuje nam ona jak ważne jest to czym karminy nasze dziecko , jak wpływa to na rozwój i zdrowie każdego maluszka. Książka porusza tematy : odżywianie przyszłych Mamuś w czasie ciąży, karmienie piersią, rozszerzanie diety. Książka zawiera opracowany przez pediatrów najnowszy schemat żywienia niemowląt wraz z komentarzem. Każdy rozdział dodatkowo jeszcze wzbogacony jest o zestaw różnych porad i odpowiedzi na pytania. Wszystkie produkty zostają omówione w oddzielnych rozdziałach np. warzywa, mięso, ryby, tłuszcze, nabiał , owoce itp. Jest jeszcze jeden rozdział poświęcony małym alergikom. Jednakże najbardziej w całej książce podobał mi się zestaw przepisów do każdego z produktów, dzięki którym możemy przyrządzić pyszności dla naszych dzieci. 

Druga książka to ,, Pierwsze potrawy Twojego dziecka. " Giny Ford. 

Książka pomaga przejść przez okres odstawienie od piersi Maluszka po wprowadzanie pokarmów stałych . Gina Ford proponuje swój konkretny sposób przejścia przez ten etap. Podzieliła ona książkę na trzy etapy i w każdym opisuje propozycję wprowadzania nowości. Mnie ta książka nie zainteresowała ze względu na jej sposób przejścia całego tego etapu , ponieważ go nie stosowaliśmy , ale przede wszystkim  bardzo mi się podoba ze względu na ogromną liczbę przepisów. W książce możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji na zdrowe , pożywne potrawy dla całej Rodzinki , dlatego gorąco Wam ją polecam :) 

W obu książkach możecie znaleźć szybkie , łatwe i co najważniejsze zdrowe propozycje na codzienne pyszności dla Naszych Małych Brzuszków jak i tych większych :) 
A więc smacznego życzymy z Nimi:)


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis