.

1 2 3

czwartek, 10 listopada 2011

KLOCKI : LEGO DUPLO , MAXI BLOCKS i JDLT

napisane przez Urwiskowo o godzinie 14:19 3 Komentarze

Dziś chciałabym polecić,  a zarazem porównać pomiędzy sobą klocki dla dzieci. 
Klocki to doskonała zabawa i rozrywka dla całej rodzinki. A dodatkowo jeszcze rozwijają zdolności manualne dziecka .Oskarek ma dopiero rok i 8 miesięcy a już bardzo chętnie bawi się tak naprawdę wszystkimi klockami które mamy . Teraz chciałabym krótko porównać klocki , które akurat mamy u siebie w domku : 

1. KLOCKI LEGO DUPLO - są to chyba najczęściej kupowane , znane i lubione klocki już dla najmłodszych dzieci.  Możemy kupić klocki od  1.5 jak również w wyższych kategoriach wiekowych. Każdy zestaw lego duplo zawiera różne elementy . Możemy kupić zwykłe klocki z dodatkowymi elementami drzwi i okien , jak i klocki bardziej rozbudowane : które zawierają zwierzątka , pojazdy , maszyny , drzewka itd. Tak naprawdę ciężko byłoby zliczyć wszystkie rodzaje Lego Duplo , czym tylko dziecko się interesuje w tych zestawach możemy kupić. 

My bardzo polecamy te klocki do zabawy całej Rodzince. Osobiście mamy już 3 rodzaje i Oskarek bawi  się nimi bardzo chętnie składa elementy. Możemy znaleźć bardzo dużo rodzajów tych klocków. Należy wybrać tylko to czym interesuje się nasze dziecko : 

 2. Drugie klocki godne polecenia  , w szczególności dla Maluchów , które nie mają jeszcze 2 lat to klocki Maxi Blocks . Są to klocki dużo większe niż LEGO DUPLO , dzięki czemu Maluchom łatwiej jest je dopasować . Oskarek bawił się Nimi już od kiedy skończył rok i sam buduje duże wieżę bez naszej pomocy dzięki właśnie wielkości klocków i łatwemu składaniu ich w konstrukcyjne budowle. 


3. KLOCKI JDLT . Dla mnie osobiście są one bardzo podobne do klocków lego duplo. Wykonane są również z dobrej jakości plastiku , są solidne i bezpieczne . Klocki te są dużo tańsze niż LEGO DUPLO  być może dlatego ,że marka ich nie jest jeszcze tak dobrze znana jak LEGO .My kupiliśmy je Oskarkowi i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni więc również bardzo gorąco je polecamy .

Na Rynku również jest mnóstwo rodzajów tych klocków porównywanie do Lego Duplo : 
Wszystkie klocki są doskonałą rozrywką dla całej Rodzinki i wszystkie polecamy . 


3 komentarze :

  1. Mateusz również uwielbia klocki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My tez Planujemy K poszeżyć Kolekcje duplo tą z koparkami chyba :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dodam tylko że niestety klocki Duplo i JDLT nie są identyczne nie pasują do siebie natomiast firma Jixin ma też tanie modele i pasuje do Duplo. Jedyny minus nie ma ZOO :(

    OdpowiedzUsuń

shareThis