.

1 2 3

piątek, 7 października 2011

Nauka angielskiego dla najmłodszych.

napisane przez Urwiskowo o godzinie 20:20 3 Komentarze

Zastanawialiście się kiedyś , jaki wiek jest najlepszy na naukę języka obcego ?
Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że im wcześniej się zacznie tym lepiej.
Ponieważ na razie  moja znajomość tego języka wystarczy postanowiłam uczyć Oliwiera sama. No ale do nauki nie wystarczą tylko chęci. Przydatne są też "pomoce naukowe" by naukę zamienić w zabawę. Wypróbowaliśmy już kilka pomocy i chętnie podzielę się z Wami moją opinią.

Za 29.90zł wpadły mi w ręce zestaw KART OBRAZKOWYCH wydawnictwa EDGARD.

W skład tego zestawu wchodzi 104 dwustronnych kart , płyta z wymową i piosenkami po angielsku, podręcznik z wymową i propozycjami 33 zabaw z wykorzystaniem kart.

Karty są dwustronne i na jednej (tej z czerwoną ramką) jest obrazek i napis po angielsku) a na drugiej ( tej z zieloną ramkę) jest ten sam obrazek i napis po polsku.
Zestaw ten jest przeznaczony dla dzieci od lat trzech jeśli jednak chcielibyście uczyć swoje dzieci już wcześniej , też na pewno byłby odpowiedni.


Zdecydowanie oceniamy na 5/5

Z tej samej serii jest również ANGIELSKI W ZAGADKACH

Zasada działania jest bardzo podobna do "ZGADUJ Z  CZU CZU" o którym już było.
Z jednej strony jest pytanie po angielsku a z drugiej po polsku i do tego odpowiedź.
Zagadek jest 112 - po dwie na stronie.


Oczywiście z tej samej serii są również zestawy przeznaczone dla dzieci starszych gdzie poziom zabaw jak i słownictwo oraz grafika są dostosowane go odpowiedniego przedziału wiekowego.

Plusem zagadek jest to, że dziecko uczy się nie tylko pojedynczych słówek ale całych wyrażeń. Proste słownictwo, ciekawa grafika sprawiają, że nauka jest zabawą a to najważniejsze, bo nie wiadomo kiedy maluch zdobywa wiedzę.

Forma kart spiętych w rogu i niewielki rozmiar, sprawiają, że Zagadki można wszędzie ze sobą zabrać, by dziecko się nie nudziło na przykład w podróży.

Oczywiście także dajemy 5/5 .3 komentarze :

shareThis