.

1 2 3

wtorek, 18 października 2011

Zabawy z pianką plastyczną:)

napisane przez Urwiskowo o godzinie 22:53 2 Komentarze

Ostatnio będąc w Biedronce wypatrzyłam super pomysł na zabawę z dzieckiem a mianowicie gotową piankę plastyczną. Od razu spodobał mi się pomysł zabawy z nią i zaopatrzyliśmy się w paczuszkę:) Bez problemu można ją również dostać w sklepach papierniczych , biurowych itp.Na rynku występują różne :Pianka jest zapakowana w plastikowe przenośne pojemniczki co daje doskonałą możliwość , zostawienia nie zużytej pianki na kolejną zabawę i wielokrotnego użytku:)

My do zabawy użyliśmy tylko kilku kolorków pozostałe zostawiliśmy na później:)
Według instrukcji najpierw wyjęliśmy piankę z pudełeczek i pozostawiliśmy na 2 godzinki a po Nich rozpoczęliśmy zabawę:) Pianka jest bardzo giętka i elastyczna dzięki czemu doskonale nadaje się do formowania różnych kształtów i postaci. Można z niej zrobić zwierzątka , ludziki ..postacie mogą być wklęsłe jak i wypukłe ...wszystko zależy od nas :) do zabawy potrzebujemy tylko miejsca piankę i gotowe:)
Oto przykłądy pracy z moim 1.5 rocznym Synkiem :

          efekt naszej pracy:)

W biedronce koszt tej pianki to : 9,90 zł  a ile radości Dziecka no i naszej oczywiście :) bardzo polecam zakup :)

2 komentarze :

  1. Kupiłam własnie dziś te piankę ; D
    Fajnie się ją gniecie x d

    OdpowiedzUsuń
  2. Pianka to także moje odkrycie. Pierwszy raz również kupiłam w Biedronce. Dzieciakom zabawa w lepienie z pianki bardzo się podobała, gdyż posiada zalety plasteliny - łatwość lepienia oraz modeliny - możliwość utrwalenia i to wyłącznie na powietrzu.

    OdpowiedzUsuń

shareThis