.

1 2 3

czwartek, 25 sierpnia 2011

Kalendarz-licznik dla malucha :)

napisane przez Urwiskowo o godzinie 20:39 1 Komentarz

Niebawem wielki dzień  - 1 wrzesień.
Część dzieci po raz pierwszy pójdzie do szkoły i przedszkola. W tej grupie jest też mój synek. Od pierwszego września zostanie przedszkolakiem. 
Oczywiście Oliwier już chciałby iść do przedszkola i jak tylko mu się mówi o przedszkolu to on chce iść. Jak wytłumaczyć dziecku, że jeszcze kilka dni musi poczekać? 
Jak zmierzyć upływający czas?

Zrobiłam dla Oliwiera KALENDARZ - LICZNIK by odliczać dni do tego wielkiego dania. 

By go wykonać potrzebna będą:

  • tektura A3

  • kolorowy i biały papier

  • klej

  • zdjęcie dziecka

  • drucik kreatywny

  • dziurkacz i nożyk

  • kawałek sznurka  lub tasiemkiDo tektury przyklejamy kolorową kartkę jako tło kalendarza. U góry robimy nacięcia nożykiem długości około 5cm tak by włożyć w nie opis wydarzenia do którego będziemy odliczać. Na kartce innego kolory piszemy wydarzenie i wkładamy w przygotowane wcześniej nacięcia.


Z kolejnej kolorowej kartki wycinamy paski i naklejamy je tylko na brzegach tektury tak by można było za nie wsunąć dowolne zdjęcie.  

Następnie na białych kartkach piszemy kolejne dni do odliczania i dziurkujemy je u góry. Przewlekamy przez nie drucik kreatywny. Dziurki o tym samym rozstawie robimy również w tekturze i również przewlekamy przez nie drucik i z tyłu tekturki zawiązujemy by się sztywno trzymał. 

No koniec mocujemy zawieszkę ze sznurka i wieszamy w miejscu dostępnym dla dziecka.

Kalendarz zrobiony jest tak, że każdy z elementów (zdjęcie , opis i dni do odliczania) można zmienić i  ponownie wykorzystać by odliczać do innego ważnego wydarzenia , na przykład urodzin, świąt itp..Przy okazji jest to świetny sposób nauki liczenia wspak :D


1 komentarz :

shareThis