.

1 2 3

sobota, 30 lipca 2011

Zabawy Fundamentalne

napisane przez Urwiskowo o godzinie 07:00 Podziel się swoją opinią

Już kilka razy pisałam o książkach z pomysłami na zabawy z dziećmi. Nie powinno zatem wśród tych pozycji zabraknąć ZABAW FUNDAMENTALNYCH. 

ZABAWY fundaMentalne to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Program adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju jak piszę jego twórcy czyli Colin Rose i  Gordon Dryden. Opiera się on na teorii rozwoju wielorakiej inteligencji i rozwijaniu ich poprzez zabawę.


My z tym programem zetknęliśmy się gdy Oliwier miał 2 latka . Tak też program jest podzielony na Zabawy Fundamentalne 1 - dla dzieci 0-2  raz Zabawy Fundamentalne 2 - dla dzieci 2-6 lat. Kupiliśmy sobie cały pakiet książeczek ZF2 z ćwiczeniami , podręcznikiem , płytą DVD i płytą z pomocami do książeczek. Można powiedzieć, że właśnie od tego zaczęła się przygoda Oliwiera z czytaniem i z liczeniem.
Program Zabaw Fundamentalnych można również realizować ONLINE. Wszystkie informacji o tym znajdziecie na stronie internetowej http://www.zabawyfundamentalne.pl/
Oto przykłady proponowanych zabaw:

Jeszcze więcej przykładów możecie poszukać w internecie0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis