.

1 2 3

wtorek, 19 kwietnia 2011

Wielkanocny koszyczek z masy papierowej

napisane przez Urwiskowo o godzinie 21:02 4 Komentarze

Wielkanoc tuż tuż czas więc pomyśleć jak udekorować wielkanocny koszyczek. My podjęliśmy się jeszcze trudniejszego zadania i sami zrobiliśmy KOSZYK Z MASY PAPIEROWEJ.

Aby go wykonać potrzebne będą :   

 • papier, stare gazety lub ręczniki papierowe
 • mąka
 • woda
 • balon
 • farba (u nas zielona i trochę żółtej)
 • brokat

Pompujemy balonik do takiego rozmiaru jaki chcemy aby miał nasz koszyczek.  Przygotowujemy klej z mąki i wody (przepis znajdziecie w zakładce JAK TO ZROBIĆ ). Pasma papieru ( my użyliśmy ręczników papierowych) nasączamy w masie klejowej i obkładamy nimi balon, formując kształt koszyczka.


Gdy już mamy wystarczająco dużo warstw papieru nałożonych , odstawiamy koszyczek do wyschnięcia. Z reguły trwa to kilka dni. Gdy koszyczek jest suchy możemy przekuć balon i zabrać się do dekoracji. Oliwier zadecydował, że nasz koszyczek będzie zielony. Udało mi się tylko trochę przemycić żółtego choć wcale tego nie widać :)

Gdy farba na koszyczku była jeszcze mokra , posypałam jego brzeg resztką brokatu który został nam z robienia brokatowych pisanek. Środek wypełniliśmy piaskiem a na wierzchy wysypaliśmy kolorowe kamyki i kolorowy ryż. Na koniec wszystkie nasze wiosenno - wielkanocne dekoracje z wazonika przenieśliśmy do koszyczka i teraz na stole mamy taką oto dekorację wielkanocną.Życzę udanej zabawy.4 komentarze :

 1. Dotarłam tu przez blog Marty mamy Nikusia i bardzo się cieszę z tego powodu, bo pracy jakie wykonujesz z synkiem są fantastyczne!!!!
  Na pewno będę stałym bywalcem
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam Cię również na mój prywatny blog. Jak podasz mi maila to wyślę Ci zaproszenie :D Pozdrawiam
  Agnieszka mama Oliwierka

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, czy da się jakoś szybciej wysuszyć masę papierową? Przykładowo przy pomocy suszarki?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

shareThis