.

1 2 3

wtorek, 5 kwietnia 2011

Brokatowe pisanki

napisane przez Urwiskowo o godzinie 12:21 Podziel się swoją opinią

Wielkanoc coraz bliżej więc u nas w domu coraz więcej wielkanocnych ozdób się pojawia. W miniony weekend zrobiliśmy pierwsze pisanki zdobione brokatem.Aby wykonać BROKATOWE PISANKI potrzebujemy:

  • wydmuszki jajek (lub gotowe styropianowe jajka)
  • patyczki do szaszłyków
  • plastelina
  • klej (najlepiej klej w sprayu)
  • brokat kosmetyczny (różne kolory)
Wydmuszki jajek dokładnie myjemy. Najlepiej jest je sparzyć gorącą wodą. Po wyschnięciu nakładamy je na patyczki do szaszłyków blokując dwa końce kuleczkami z plasteliny

Następnie jajko i plastelinę smarujemy klejem. Najlepiej nadaje się do tego klej w sprayu ponieważ równomiernie rozpyla się na całą powierzchnie. Zwykły klej oczywiście też się nadaje tylko jego nałożenie wymaga nieco więcej pracy.
Na koniec obtaczamy klejące się jajko w brokacie.
Najtrudniej jest wykonać końce zakończone plasteliną bo ich się "obtoczyć" brokatem nie da. Tam trzeba wysypać brokat. Oczywiście jeśli użyjemy brokatu w różnych kolorach uzyskamy ciekawsze efekty.

W ten oto sposób powstaje efektowna ozdoba wielkanocnego wazonika.

Jak zrobić kurczaczki które widzicie w wazoniku znajdziecie -> TU <-  i  -> TU <-

Jeśli zamiast brokatu użyjecie na przykład kolorowego ryży, ścinek włóczki, drobno porwanych kawałków papieru kolorowego, kółeczek zrobionych dziurkaczem lub innych materiałów uzyskacie również zdumiewające efekty :)
Życzę udanej zabawy


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis