.

1 2 3

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Co nieco o bezpieczeństwie dzieci na rowerach

napisane przez Urwiskowo o godzinie 11:07 Podziel się swoją opinią

Dziś postanowiłam poruszyć trochę inny temat.
Pogoda robi się coraz ładniejsza więc sporo osób wyciągnęło rowery i przygotowało do nowego sezonu. My już pierwsze przejażdżki rowerowe mamy za sobą. Właśnie jedną z nich zaliczyliśmy w miniony weekend i to co zobaczyłam na naszych polskich drogach lekko mnie przeraziło.
Wiem, że jeszcze nie ma obowiązku by dzieci na rowerach zakładały kaski ale czy nam rodzicom nie powinno najbardziej zależeć na bezpieczeństwie naszych pociech. Wczoraj podczas dwugodzinnej jazdy na rowerach po najbardziej uczęszczanych trasach rowerowych w naszym mieście nie widziałam ani jednego dziecka w kasku. Osobiście nie wyobrażam sobie by Oliwier wsiadł na rower bez tego zabezpieczenia. Nie ważne czy dziecko samo pedałuje czy podróżuje z rodzicami w foteliku rowerowym PAMIĘTAJMY O JEGO BEZPIECZEŃSTWIE ! Zwłaszcza chciałam tu apelować do rodziców, którzy przewożą maluchy w fotelikach . Czy wyobrażacie sobie co by się stało z głową dziecka na zdjęciu poniżej gdyby fotelik podczas jazdy tylko się przewrócił?
zdjęcie znalezione w sieci zrobione w celach pokazania fotelika 
zdjęcie znalezione w sieci zrobione w celach pokazania fotelika

Maluch przypięty do fotelika nie ma nawet możliwości balansować odruchowo swoim ciałem by uniknąć uderzenia głową w beton. A czym takie uderzenie grozi nie muszę chyba pisać.

Kaski rowerowe dla dzieci wcale nie są drogie. Ceny zaczynają się już od 20 zł. Mają przeróżne wzory i kolory. Można kupić kask z ulubionym bohaterem dziecka i wtedy maluch chętnie będzie go zakładał.

Wiem, że najłatwiej wytłumaczyć sobie "przecież ja dobrze jeżdżę na rowerze i jeszcze nigdy się nie przewróciłem" ale zawsze może być ten pierwszy raz i zupełnie nie z naszej winy a najbardziej może wtedy ucierpieć dziecko. Ja bym sobie nie darowała gdyby Oliwierowi coś się stało podczas przejażdżki bez kasku.

Polecam a wręcz apeluję do  wszystkich rodziców by dbali o bezpieczeństwo swoich pociech i kupili kaski na rower bo nawet ten najtańszy jest lepszy niż żaden.


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis