.

1 2 3

niedziela, 13 marca 2011

Laptop własnej roboty ;)

napisane przez Urwiskowo o godzinie 23:28 Podziel się swoją opinią

Zabawę, którą chcę dziś zaproponować podsunął mi sam synek.
Chodził wczoraj cały dzień i robił sobie laptopa z różnych rzeczy. Raz był to laptop z książki, innym razem z bloku technicznego a jeszcze innym z saszetki z kremem. Tak więc zaproponowałam Oliwierowi by zrobił sobie sam własny laptop:)
Aby wykonać podobny laptop potrzebujemy :
  • czarny blok techniczny
  • samoprzylepny papier do drukarki
  • samoprzylepny papier kolorowy
  • nożyczki
  • ołówek
 
Na papierze samoprzylepnym drukujemy klawisze z literkami i cyferkami. Możecie zrobić własne lub ściągnąć moje :) Wystarczy kliknąć na fotkę poniżej, zapisać i drukować.
Wycinamy wydrukowane klawisze. 
Z papieru kolorowego wycinamy paski z których utworzymy ramkę monitora. Ja dodatkowo narysowałam ołówkiem "podpowiedź" dla Oliwierka by wiedział jak mniej więcej ma przyklejać klawisze. W górne kratki wpisałam też cyferki . Literek nie pisałam bo miał je wklejać w dowolnej kolejności ale to chyba był błąd bo przyklejał w cały świat a cyfry ślicznie wkleił na właściwe miejsca :)
Wycinamy też kilka kolorowych obrazków które przyklejamy na monitorze.

I jak już przykleimy wszystkie literki , cyferki i obrazki we właściwe miejsca , laptop będzie gotowy :)
U nas od dwóch dni synek nie bawi się niczym innym i jak widać na pierwszej fotce , "sprzęt" jest już mocno sfatygowany. No ale skoro Oliwier nawet śpi z laptopem to inaczej być  nie może. 
Oczywiście zabawa ta jest wspaniałym sposobem do nauki literek i cyfr zarówno dla maluchów jak i dla starszych dzieci. Polecam wszystkim rodzicom. Starsze dzieci mogą zrobić bardziej szczegółowy laptop z dokładnie odwzorowaną klawiaturą a może nawet z myszką ;)

Życzę udanej zabawy.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis