.

1 2 3

wtorek, 1 marca 2011

Połącz kropki i pokoloruj

napisane przez Urwiskowo o godzinie 23:01 4 Komentarze

Tym razem chcę polecić książeczkę dla dzieci z zadaniami.
Łączenie punktów to świetne zadanie ćwiczące sprawność małych rączek i koordynację wzrokowo ruchową. A do tego wszystkie sprawia maluchom ogromną frajdę.
Sporo jest książeczek z łączeniem punktów dla dzieci starszych ale maluchy nie radzą sobie z małymi punkcikami i skomplikowanymi obrazkami. Jednak ostatnio wpadła mi w ręce ta pozycja :)


Przeznaczona dla dzieci od 3 lat ale już dla dwulatków ją polecam. W środku znajdują się zadania o różnym stopniu trudności.Zadania są czytelne, punkty do połączenia duże i kolorowe a wraz ze wzrostem poziomu trudności dochodzą do punktów cyferki. Najpierw 1 i 2 , potem dochodzi 3 ... 4 i tak do 20 :D

Książeczka jest w formacie A4 a jej cena to 12.99zł. Moim zdaniem to dobra cena bo książeczką jest dość gruba i sporo w niej zadań. Na pewno nie upora się z nią dziecko przez kilka godzin :D

4 komentarze :

 1. O to coś dla Nikusia :) Od kilku dni uczę go łączenia punktów :)
  Nie wychodzi mu jeszcze za dobrze,ale dwie kropeczki połączyć już umie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja ostatnio też uczyłam Kacpra łączenia punktów i za nic mu jeszcze to nie wychodzi, dlatego ten wiek od którego można kupić książeczkę bym troszkę zwiększyła, bo dla 2 latka to chyba jeszcze za trudne zadanie - bynajmniej dla mojego ;)ponad 2,5 roczku na tyle bym obstawiała pierwsze najprostsze zadania z łączeniem kropek - choć w sumie każde dziecko jest inne to też trzeba brać pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj To jedna z ulubionych zabaw Konrada. Tylko że u nas jest ona fajna bo są cyferki... czym ich więcej tym lepiej :)
  taka grę można tez spotkać na mini mini - http://www.minimini.pl/html/zabawa/gry/rybka_polacz-punkty/

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie przed chwilą bawiliśmy się tą książeczką. Mamy jeszcze jedną z tej serii. Tylko Kubusiowi jakoś trochę brak cierpliwości do niej.
  Ogólnie jest świetna - dziecko może ćwiczyć rączkę, ale także uczy się liczyć łącząc kropki oznakowane cyferkami!

  OdpowiedzUsuń

shareThis