.

1 2 3

sobota, 5 marca 2011

Język Dwulatka

napisane przez Urwiskowo o godzinie 12:41 1 Komentarz

Pozostając w  tematyce poradników dla rodziców chciałam dorzucić jeszcze jedną, watrą polecenia pozycję Tracy Hogg czyli 
"JĘZYK DWULATKA" 
Autor:Tracy Hogg, Melinda Blau
okładka miękka
328 stron
cena 23 zł

Dzięki tej książce udało nam się łagodnie przejść przez okres buntu dwuletniego malucha ponieważ rozumiałam moje dziecko i nie złościłam się na nie, gdy zachowywało się nie do końca tak jak bym oczekiwała. W książce tej są opisane różne sposoby wychowywania dzieci w zależności od temperamentu i charakteru. Dzięki tej książę dowiedziałam się, że mój Oliwierek jest  " żywczykowatym poprzeczniaczkiem " i wiedziałam jak z nim postępować :)

Okazuje się, że każde niemowlę już w chwili narodzenia jest "jakieś". Kod genetyczny określa temperament, silne i słabe strony charakteru oraz skłonności i upodobania. Na co więc mają wpływ rodzice? Na zachowanie dziecka oraz rozwój jego zdolności i umiejętności. Znajdź w książce test, który pozwoli Ci ocenić charakter i temperament Twojego dwulatka. Musisz dobrze poznać swojego berbecia, aby potem mieć z nim mniej kłopotów. Autorka znakomicie tłumaczy sposoby postępowania z różnymi dziećmi oraz podaje rozwiązania rozmaitych codziennych problemów. Dowiesz się, jaka jest metoda na złośnika tupiącego nogami w sklepie, co robić, gdy dziecko marudzi, jak wychowywać aniołka lub energicznego urwisa!
Tym razem Tracy Hogg, konsultantka w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi, założyciela firmy Baby Technique, podejmuje zagadnienia i dylematy rodzicielskie właściwe dla okresu przed-przedszkolnego. Magiczny świat dwuletniego dziecka wymaga odpowiedniego postępowania. Autorka proponuje rodzicom rozwiązania, które zakładają, że każde dziecko jest inne i niepowtarzalne:
  • ZPOP - zastanowienie, pouczenie, ograniczenie, pochwała - zwrócenie uwagi, które nie zaburza poczucia bezpieczeństwa,
  • MSW - mówienie, słuchanie, wyjaśnianie - pozwala zrozumieć sposób myślenia dziecka,
  • PiR - porządkowanie i rytualizacja - każdy dzień staje się dzięki temu przewidywalny i spokojny,
  • Trening umiejętności - nowe doświadczenia dla dziecka i więcej swobody dla rodziców,
  • Świadoma dyscyplina - nauka właściwych zachowań i kontrolowania emocji z pełną świadomością, że wychowujemy głównie poprzez przykład.
Książka ta może stać niezawodną przyjaciółką rodziców i towarzyszką w niełatwym i pełnym niespodzianek okresie rodzicielstwa, gdyż napisana jest mądrze, z energią i entuzjazmem.

Polecam wszystkim rodzicom  których dzieci przechodzą przez bunt dwulatka a także już po ukończeniu pierwszych urodzin ponieważ pierwsze bunty zaczynają się jak dziecko nauczy się samodzielnie przemieszczać a kulminacyjny punkt następuje bliżej drugich urodzin.
Książkę oceniam na 5 i serdecznie polecam.


1 komentarz :

  1. A nawet nie wiedzialam, ze tracy wydala taka ksiazke! Bede musiala sie w nia koniecznie zaopatrzyc! Dzieki Aga!

    OdpowiedzUsuń

shareThis