.

1 2 3

poniedziałek, 14 marca 2011

projekt "WIOSNA"

napisane przez Urwiskowo o godzinie 21:32 6 Komentarzy

Obiecałam, że napiszę o naszym większym projekcie, który zaczęliśmy chyba dwa tygodnie temu. Otóż, ponieważ za oknem wiosna powoli zaczyna nam się pokazywać, stwierdziłam, że to dobry moment by i u nas w domu zrobiło się wiosennie. Jest to czas gdy zaczęliśmy wykonywać różne prace plastyczne o tematyce wiosennej. Oliwier jak coś zrobi to od razu woła "a fyfafe" (czyt. na wystawę) i teraz jego prace zamiast na szafie lądują w specjalnym miejscu tworząc WIOSNĘ.

Do stworzenia naszej wiosennej wystawy wybrałam miejsce na drzwiach w pokoju Oliwiera. Do szyby przykleiłam papier i pomalowałam go u góry niebieską farbą. (by powiększyć fotkę wystarczy na nią kliknąć)


Następnie na dole przykleiłam trzy warstwy zielonej krepiny. I tyle było w to mojego wkładu :)
Jeszcze tego samego dnia Oliwierek wykonał chmurki, które ozdobiły nasze wiosenne niebo. Jak wykonać chmurki napiszę w jednym z kolejnych postów.

Dzień później w naszej trawie pojawił się pierwszy kwiatek, tulipan - wydzieranka z papieru
 

Następnego dnia znów coś zakwitło na naszej wiosennej łączce i pojawił się kwiatek z kolorowego ryżu i mały pokolorowany mazakami kwiatuszek. O tym jak zrobić kolorowy ryż i taki kwiatek znajdziecie TU

Kilka dni później pojawiły się kwiatki z filcu o których już pisałam TU

A po kolejnych kilku dniach na niebie pojawił się motylek zrobiony farbami z odcisku dłoni i złożonej na pół kartki :) I w ten oto sposób wiosna u nas wygląda już tak.


Od kilku dni a dokładniej od środy leży przygotowany materiał na wykonanie pszczoły z rolki po papierze toaletowym, ale do dziś Junior nie miał nastroju na wiosenne prace plastyczne :)

Zadaniem projektu "WIOSNA" jest pokazanie dziecku że tak samo jak przyroda się powoli zmienia i na dworze budzi się do życia coraz więcej zwierzątek i roślin, tak i na naszej wiosennej dekoracji przybywał wiosennych elementów. Będziemy bawić się tak aż  projekt "WIOSNA" stopniowo sam przekształci się w projekt "LATO" . Kto wie, a może pociągniemy to dalej... aż do jesieni czy zimy  ??? 

Zapraszam Was byście również zrobili wiosenny kącik w pokoju malucha i życzę wesołej zabawy :)

Inne prace do wykorzystania przy projekcie "WIOSNA" znajdziecie TU:
 •  kurczaczki
 •  pszczoła
6 komentarzy :

 1. Aga, juz sie nie moge doczekac jak Amelce taka wiosne zrobie!!!!! Swietny pomysl!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł fajny, aż ciekawa jestem jak to dzieło będzie wyglądało latem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obiecuję pokazywać na bieżąco jak wiosna rozkwita i zamienia się w lato :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My dopiero dzisiaj zabraliśmy się za to :) Na razie mamy tło i słoneczko (które zrobiliśmy dużo wcześniej i wisiało w oknie):) Nasza wiosna jest przy drzwiach, na ścianie. Jutro będziemy tworzyć chmurki :) A! Zrobiliśmy drzewko (obok, łączy się z tłem), na razie surowe :) Nie mogę się doczekać, kiedy nasza będzie taka kolorowa. Ten pomysł jest świetny!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. SUper pomysł, chciałam ostatnio zrobić coś na drzwiach u chłopów, więc dzięki Tobie już wiem co;-)
  Dziekuję;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. super pomysł!!
  sprawdzaj , proszę , czy działają linki-odsyłacze!!!! u mnie nie!!! ;-(
  gratuluję pomysłowości

  OdpowiedzUsuń

shareThis