.

1 2 3

czwartek, 3 marca 2011

Puzzle własnej roboty

napisane przez Urwiskowo o godzinie 21:30 5 Komentarzy

Czy czasem zdarza się tak, że Wasze dziecko upodoba sobie jakiegoś bohatera z bajki i chce mieć wszystko ze swoim ulubieńcem ?? No ale nie zawsze da się kupić zabawki z tymi postaciami. Albo są bardzo drogie. My właśnie stanęliśmy przed takim dylematem bo moje dziecko polubiło Ukiego z Cbeebies a nigdzie nic z nim nie ma :(

Tak więc dziś chciałam pokazać jak łatwo można zrobić MAGNETYCZNE PUZZLE Z ULUBIEŃCEM DZIECKA

Będziemy potrzebować:
- papier samoprzylepny do drukarki
- folia magnesowa
- nożyczki
-czarny marker


Na papierze samoprzylepnym drukujemy obrazek z ulubieńcem (Jak ktoś woli lub nie ma drukarki można narysować). Wycinamy obrazek i naklejamy na folię magnetyczną. Obrysowujemy markerem brzegi obrazka. Następnie rozcinamy obrazek w dowolny sposób. Ja zdecydowałam się wyciąć klasyczny kształt puzzli.

Magnesy można układać na wszystkich metalowych powierzchniach, np. na lodówce czy tablicy magnetycznej.
Dzięki temu, że puzzle przyklejają się do powierzchni, łatwiej jest dziecku je układać bo to co już ułożyło nie popsuje się przez przypadek (takie przypadki zawsze najbardziej złościły Oliwierka).
Takie własnoręcznie wykonane puzzle mają jeszcze jedną zaletę. Jak się dziecku zmieni ulubieniec zawsze łatwo można nakleić nowy obrazek tworząc nowe-stare puzzle :)
Oczywiście na puzzlach może być zdjęcie dziecka lub cała rodzina. Wszystko to co dziecko sobie zamarzy :D

Życzę udanej zabawy

5 komentarzy :

 1. Aguś my dziś dostaliśmy puzzle i są rewelacyjne - Kacprowi od razu się spodobały ;) Tyle że u nas jeszcze inna powierzchnia posłużyła do układania obrazeczków z figur - blacha z piekarnika hihi, bo tablicy magnetycznej Kacper nie ma ;) A tak ma przenośną tablicę...ważne że działa ;)) Dziękujemy Bardzo - notkę napiszę chyba w sobotę jak to Kacper się świetnie bawił. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że Kacperek zadowolony :) Miłej zabawy Wam życzę a z blachą - rewelacyjny pomysł!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł, ta folia magnesowa to super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aguś Ty to masz głowę pełną pomysłów!! Fakt że niektórych zabawek jeszcze nie ma u nas na rynku do kupienia :/ Widzę że u Was to nie problem :) Fajny pomysł z puzzlami! Ty to tą folie do wszystkiego wykorzystasz :) hihi Masz kurcze naprawdę rękę do wycinania!

  OdpowiedzUsuń
 5. My już musieliśmy uzupełnić zapas folii bo się okazało że 2 m poszły szybciutko :D faktycznie wiele z tego można zrobić a pomysłów mi nie brakuje :)

  OdpowiedzUsuń

shareThis