.

1 2 3

środa, 9 marca 2011

Fregaty i łodzie podwodne.

napisane przez Urwiskowo o godzinie 12:01 Podziel się swoją opinią

Chyba każde dziecko lubi bawić się w wodzie i to od nas rodziców zależy czy na to pozwalamy na co dzień czy nie. Jeśli nie macie nic przeciwko by dzieci trochę się pochlapały polecam zabawę we FREGATY i ŁODZIE PODWODNE.

Do wykonania FREGAT będziemy potrzebować:
- plastykowych nakrętek od butelek
- plasteliny
- wykałaczek
- kolorowego papieru
- miska z wodą

Do nakrętki wkładamy niewielką ilość plasteliny a następnie wkładamy w nią wykałaczkę. Z kolorowego papieru wycinamy prostokąty i przekuwamy je wykałaczką tak by tworzyły żagiel.Gdy wszystkie łódeczki wylądują już w wodzie organizujemy zawody. Dmuchamy w żagle i czekamy, która łódka pierwsza dopłynie do brzegu :D

Aby wykonać SAMO-WYNURZAJĄCE SIĘ ŁODZIE PODWODNE potrzebujemy :
- plastykowe butelki z zakrętkami
- wodoodporny flamaser
- słomki
- taśma samoprzylepna
- trochę plasteliny
- miska z wodą

Na zakręconych butelkach malujemy okienka łodzi podwodnych. Słomki obcinamy na pożądaną długość i robimy z nich peryskopy mocując taśmą samoprzylepną. Niewielką ilość plasteliny przyczepiany pod spód łodzi . Będzie ona pełnić rolę balastu tak by łódź nie odwracała nam się do góry dnem. 


Jeśli buteleczki będą wypełnione powietrzem, będą się bardzo szybko wynurzać. Jeśli natomiast wlejemy do nich odrobinę wody lub wsypiemy trochę ryżu, będą to robić powoli. Możemy eksperymentować z dzieckiem ile może być w butelce wody (lub innych rzeczy) by dała radę się wynurzyć a pod jakim obciążeniem zatonie.


Życzę udanej zabawy :) i ciekawych eksperymentów :D


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis