.

1 2 3

środa, 16 marca 2011

Nietypowa tablica motywacyjna.

napisane przez Urwiskowo o godzinie 12:12 2 Komentarze

Oliwier bardzo szybko nauczył się robić siusiu do WC natomiast przez dłuższy czas mieliśmy problem z kupą. Za nic na świecie nie chciał usiąść ani na sedesie ( na nakładce) ani na nocniku by zrobić kupkę. Wstrzymywał nawet po kilka dni a jak już musiał to załatwiał się na stojąco. Przeważnie robił to w pieluchę jak szedł spać ( bo na noc jeszcze mu zakładamy) albo w wannie :/ Strasznie nas to frustrowało i trzeba było coś wymyślić.
Tak narodził się pomysł nietypowej tablicy motywacyjnej. 

By ją wykonać potrzebujemy:
  • kartka z bloku A3
  • papier samoprzylepny do drukarki

Kartkę z bloku naklejamy na ścianę w WC i za każdym razem gdy dziecko prawidłowo skorzysta z toalety samo nakleja w nagrodę naklejkę.
U nas po dwóch tygodniach stosowania tablica przyniosła oczekiwane efekty. Oliwier chętnie siada na sedes by dostać wyjątkową naklejkę ze słowem KUPA. Innych dodatkowych nagród nie stosujemy. Taka mała rzecz pomogła nam bardzo.
Gdybyście chcieli skorzystać z naszych gotowych naklejek do wydruku wystarczy kliknąć na fotkę poniżej, zapisać i wydrukować na papierze samoprzylepnym :D

U nas bardzo pomogło i mam nadzieję, że rodzicom, którzy borykają się z podobnym problemem również pomoże.2 komentarze :

shareThis