.

1 2 3

poniedziałek, 28 lutego 2011

Nawlekaj nie czekaj

napisane przez Urwiskowo o godzinie 09:36 6 Komentarzy

Jest to niesamowita gra edukacyjna która ćwiczy nie tylko sprawność manualną małych rączek ale odwzorowywania według obrazka ,pamięć,  kolory i przede wszystkim cierpliwości. Uczy też działania według zasad.
Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat ale Oliwier już w wieku 2 lata i cztery miesiące zaczął się nią bawić. Na początku nie dawał sobie rady z nawleczeniem koralika na miękki sznureczek, więc mu usztywniłam jeden sznurek wkładając do środka drucik. Drucik przydał się zaledwie na 2 miesiące bo Oliwier świetnie daje sobie już radę z nawlekaniem.
Na opakowaniu jest napisane, że jest to gra dla 2-3 osób jednak samo dziecko też może się bawić.

Cena gry to około 29 zł. Do kupienia TU

W skład zestawu wchodzi :
-18  kulek do nawlekania
- 3 linki
- 55 kart do odwzorowywania z różnym stopniem trudności (od dwóch do sześciu kulek)
- klepsydra
- 80 żetonów
- instrukcjaWiem, że jest też zestawi mini tej gry :) w czerwonym pudełku. Cena zestawu mini to około 20zł i jest w nim 12 kulek.

Wydawać by się mogło, że jest to gra tylko dla bardzo cierpliwych dzieci ale z własnego doświadczenia wiem, że mój Oliwier do spokojnych raczej nie należy a z tą grą pięknie na dłużej potrafi się wyciszyć i skupić.

Ogólnie grę oceniam na 5. Polecam już niektórym dzieciom przed trzecimi urodzinami ze względu na zróżnicowany stopień trudności.6 komentarzy :

 1. Chyba się skuszę na taki prezent dla Mateusza przy najbliższej okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gry " Sowa mądra głowa" są świetne! Również polecam! Szczególnie te logopedyczne. Blog zapowiada się fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aguś widzę tu twoją rękę do szaty graficznej ;)- zgadłam?

  Co do zabawki którą prezentujesz, to ja naprawdę byłam w szoku że 3 letnie dziecko potrafi nawlekać malutkie koraliki na igłę z nitka i to tak ostrożnie. - Pomysł oczywiście pod gapiłam od Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe...Ania zgadłaś :) maczałam w tym swoje łapki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. widać masz talent ;) już nawet zauważyłam że niektórym mamą tez pomagasz ;) jakoś mi strasznie to wpada w oko - to twoje działo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, szukam tej gry, może mi poradzicie gdzie można kupić tę grę w Warszawie, w prawdziwym sklepie a nie w internecie?
  ppozdrowienia
  an

  OdpowiedzUsuń

shareThis